sewing machine MASZYNY DO SZYCIA - OPISY - OPINIE - TESTY - SERWIS MASZYN - TECHNIKA - POMOC W NAPRAWIE DOMOWYCH i PRZEMYSŁOWYCH MASZYN DO SZYCIA maszyny dla szycia promocja

serwis maszyn service sewing machine juki

Celem serwisu jest pomoc w naprawie i regulacji maszyn do szycia. Dzielimy się wiedzą praktyczną, pokazujemy skuteczne metody naprawy maszyn szwalniczych.


serwis maszyn sewing machine STRONA GŁÓWNA naprawa maszyn szwalniczych NAPRAWA MASZYN instrukcje do maszyn INSTRUKCJE DO MASZYN pomoc w naprawie FORUM czesci do maszyn do szycia KONTAKT częœć separator maszyny szyjšce œcieg prosty

maszyny do szycia naprawa
serwismaszyn

serwis maszyn

Wymiana i synchronizacja kół w maszynie do szycia łucznik, singer itp.

chwytacz
łucznik 877


chwytacz
Odkręcamy śruby i zdejmujemy osłony, również osłonę z prawego boku maszyny


chwytacz
Odkręcamy zębatki napędzające chwytacz.


chwytacz
Do odkręcania pomocny będzie dobry zestaw kluczy imbusowych. W celu odkręcenia niewidocznych śrub należy zakręcić kołem napędowym maszyny. Zębatkę 1 zdejmujemy.


chwytacz
Odkręcamy koła zębate walcowe. Najlepiej wymienić komplet, unikniemy ponownego rozkręcania maszyny.


chwytacz
Zdejmujemy zabezpieczenie wałka. Należy uważać przy zdejmowaniu ponieważ zabezpieczenie lekko sprężynuje i można przez nieuwagę zgubić.


chwytacz
Zdejmujemy pasek zębaty.


chwytacz
Wysuwamy wałek w prawą stronę i zdejmujemy zębatkę 2 oraz 3. Po odkręceniu (s) wyjmujemy również drugi wałek z kołem walcowym 4.


Zakładamy nowe koła walcowe i skręcamy. Pamiętać należy o założeniu zabezpieczenia wałka. Osłon nie zakładamy ponieważ musimy dokonać synchronizacji maszyny.


chwytacz

Synchronizacja maszyny.

1.
Koło zębate znajdujące się na wałku poziomym ustawić w dowolnym położeniu i dokręcić .
chwytacz
2.
Koło zębate walcowe 3, 4 usytuowane na osi pionowej napędzające chwytacz ustawić tak, żeby ząbki transportera znajdowały się równo z płytką ściegową mając tendencje schodzenia w dół. W tym momencie igła powinna znajdować się ok. 5-10 mm nad płytką ściegową. Następnie należy wsunąć koło zębate napędzające chwytacz 1 znajdujące się na wałku pionowym i lekko dokręcić.

3.
Ustawienie skoku chwytacza w stosunku do igły. Chwytacz w momencie powrotu igły do góry (tz. jak kręcisz kołem maszyny igła się wbija w materiał dochodzi do najniższego punktu i wraca ) powinien być tak ok. 2mm nad otworem igły .

Opis regulacji chwytacza w stebnówce.

4.
Sprawdzić czy wszystkie części są odpowiednio dokręcone. Powoli zakręcić kołem napędowym w celu sprawdzenia ustawień.
strona główna / serwismaszyn / naprawa maszyn do szycia / przemysłowych i domowych/ Gdańsk / Sopot / Gdynia / Osowa / Chwaszczyno /Trójmiasto i okolice / pomorskie
/ maszyny do szycia / instrukcja do maszyn / historia maszyn / maszyny do szycia ,juki , durkopp , maier, inne / czesci do maszyn do szcia / producenci maszyn do szycia
-[ pomoc w naprawie maszyny do szycia]- - [ kontakt ]- stat4u