sewing machine MASZYNY DO SZYCIA - OPISY - OPINIE - TESTY - SERWIS MASZYN - TECHNIKA - POMOC W NAPRAWIE DOMOWYCH i PRZEMYSŁOWYCH MASZYN DO SZYCIA maszyny dla szycia promocja

serwis maszyn service sewing machine juki

Celem serwisu jest pomoc w naprawie i regulacji maszyn do szycia. Dzielimy się wiedzą praktyczną, pokazujemy skuteczne metody naprawy maszyn szwalniczych.


serwis maszyn sewing machine STRONA GŁÓWNA naprawa maszyn szwalniczych NAPRAWA MASZYN instrukcje do maszyn INSTRUKCJE DO MASZYN pomoc w naprawie FORUM czesci do maszyn do szycia KONTAKT częœć separator maszyny szyjšce œcieg prosty

maszyny do szycia naprawa
serwismaszyn
serwis maszyn

Duża różnorodność tkanin oraz technik szycia wymaga stosowania igieł które są przeznaczone do poszczególnych procesów technologicznych. Producenci igieł już od wielu lat stosują oznaczenia pomagające dobrać odpowiedni symbol igły do materiału, co jest warunkiem osiągnięcia wysokiej precyzji szycia.
Zły i nieprzemyślany dobór igieł kończy się często uszkodzeniem tkaniny lub ze znacznie szybszym zużywaniu się igieł co niepotrzebnie naraża nas na większe wydatki.
Rysunek poniżej przedstawia rodzaje igieł wraz z stosowanymi symbolami do ich oznaczania.

igly
Opis stosowanych symboli w oznaczaniu igieł.

R
Uniwersalne i najbardziej popularne igły, przeznaczone do wszystkich typów tkanin.

SPI
Bardzo ostry czubek przeznaczony do szycia materiałów o gęstym splocie (jedwab, mikrofaza). Przydatna do stebnowania kołnierzy i mankietów koszul. Pozostawia równy ścieg i minimalne ślady wkłucia.

SES lub (SIN)
Lekko zaokrąglony czubek z mała kulką przeznaczony do szycia delikatnych dzianin podatnych na uszkodzenia spowodowane przekłuwaniem włókien.

SUK lub (SI)
Lekko zaokrąglony czubek z średnią kulką przeznaczony do szycia grubszych dzianin podatnych na uszkodzenia spowodowane przekłuwaniem włókien.

SKL
Lekko zaokrąglony czubek przeznaczony do szycia tkanin elastycznych, tkanin z gumką, tkanin typu Lycra. Często używane przy szyciu bielizny.

SKF lub (G)
Mocno zaokrąglony czubek z dużą kulką przeznaczony do szycia grubszych dzianin podatnych na uszkodzenia spowodowane przekłuwaniem włókien.

Duże znaczenie ma jakość używanych igieł polecam SCHMETZ, ORGAN, GROZ-BECKERT, RHEINNADEL lub igły firmowane markami znanych producentów maszyn.

serwismaszyn serwismaszyn

Przykład oznaczenia tych samych igieł przez różnych producentów.
strona główna / serwismaszyn / naprawa maszyn do szycia / przemysłowych i domowych/ Gdańsk / Sopot / Gdynia / Osowa / Chwaszczyno /Trójmiasto i okolice / pomorskie
/ maszyny do szycia / instrukcja do maszyn / historia maszyn / maszyny do szycia ,juki , durkopp , maier, inne / czesci do maszyn do szcia / producenci maszyn do szycia
-[ pomoc w naprawie maszyny do szycia]- - [ kontakt ]-

Copyright 2016 Gdańsk - desing by baltic


stat4u